Licensed to Launceston Athletics Track - Site License
                                      HY-TEK's Meet Manager 28/10/2010 10:01 AM
                              NW SKO - 12/10/2010                              
                        Dial Regional Athletics Centre                         
                                    Results                                    
 
Event 5  Boys Long Jump Intermediate
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1       Parry, Dave            Leighland Christ         4.87m  
      4.83m  4.87m  4.79m           
 
Event 7  Boys 800 metres Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Ellen, Tan             Burnie Green           2:22.50  
  2       Overton, Damon         Burnie Green           2:22.74  
  3       Cobbing, Zac           Burnie Red             2:25.84  
  4       Willcox, Andrew        Burnie Red             2:40.02  
  5       Butler, Zac            Leighland Christ       2:51.62  
  6       Kelly, Isaac           Leighland Christ       2:56.18  
 
Event 8  Girls 800 metres Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Liston, Shannon        Burnie Gold            3:05.10  
  2       Keep, Maddie           Leighland Christ       3:31.64  
  3       Gane, Penni            Leighland Christ       5:27.84  
 
Event 9  Boys Shot Put 4kg Intermediate
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Geard, Hayden          Leighland Christ         9.51m  
      9.34m  9.51m  9.18m           
 
Event 10  Boys 800 metres Intermediate
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Deegan, James          Leighland Christ       2:16.26  
  2       Reeve, Sam             Leighland Christ       2:25.16  
 
Event 14  Boys Javelin Throw 600g Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       King, Curtis           Burnie Green            26.78m  
      26.78m  23.49m  23.62m           
  2       Reyanga, Toby          Leighland Christ        23.19m  
      22.41m  20.63m  23.19m           
 
Event 18  Boys 100 metres Hurdles 84cm Intermediate
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Kambazuma, Wayne       Leighland Christ         25.52  
 
Event 20A  Boys 90 metres Hurdles Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       du Plessis, Dewann     Leighland Christ         14.96  
  2       Gaby, Matt             Burnie Green             15.42  
  3       Overton, Damon         Burnie Red               19.28  
 
Event 21  Boys Long Jump Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Batt, Stuart           Burnie Red               5.72m  
      5.24m  5.39m  5.72m         
  2       Ellen, Tan             Burnie Green             4.72m  
      4.41m  4.72m  4.20m         
  3       Gaby, Matt             Burnie Red               4.21m  
      FOUL  4.21m  3.37m           
  4       Hayes, Sam             Burnie Green             4.20m  
      4.20m  2.75m  3.80m         
  5       Reyanga, Toby          Leighland Christ         4.06m  
      4.06m  3.81m  3.83m         
  6       Coulson, Ricky         Leighland Christ         3.56m  
      FOUL  3.51m  3.56m         
 
Event 22  Girls Long Jump Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       McCarthy, Bonnie       Burnie Gold              4.40m  
      4.01m  3.88m  4.40m         
  2       Liston, Shannon        Burnie Gold              3.77m  
      FOUL  2.97m  3.77m         
  3       Bushell, Rachel        Leighland Christ         2.96m  
      FOUL  2.84m  2.96m           
  4       Deegan, Alexandra      Leighland Christ         2.57m  
      FOUL  2.43m  2.57m         
 
Event 25  Girls 80 metres Hurdles Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Gaby, Grace            Burnie Gold              14.74  
  2       Deegan, Alexandra      Leighland Christ         17.32  
 
Event 27  Boys Javelin Throw Intermediate
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Porter, Damon          Leighland Christ        34.46m  
      31.65m  33.88m  34.46m           
 
Event 29  Boys 100 metres Intermediate
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Bott, Luke             Leighland Christ         12.12  
  2       Morice, Anthony        Leighland Christ         13.08  
 
Event 31  Boys 100 metres Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Batt, Stuart           Burnie Red               12.86  
  2       Wilcox, Andrew         Burnie Green             13.56  
  3       Hayes, Sam             Burnie Green             13.62  
  4       Curtis, Tom            Leighland Christ         14.62  
  5       Kigotho, Jomo          Leighland Christ         15.14  
  6       Cobbing, Zac           Burnie Red               16.58  
 
Event 32  Girls Shot Put 3kg Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Berne, Maddie          Burnie Gold              6.24m  
      6.07m  6.24m  5.98m           
  2       Brandma, Mariella      Leighland Christ         4.81m  
      4.66m  4.16m  4.81m         
 
Event 33  Boys Shot Put 3kg Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Salter, Mitch          Burnie Red              12.20m  
      12.20m  FOUL  11.27m         
  2       du Plessis, Dewann     Leighland Christ        11.28m  
      10.31m  10.10m  11.28m           
 
Event 34  Girls 100 metres Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Gaby, Grace            Burnie Gold              13.96  
  2       McCarthy, Bonnie       Burnie Gold              14.08  
  3       Waterhouse, Georgi     Leighland Christ         15.10  
  4       Bushell, Rachel        Leighland Christ         16.74  
 
Event 37  Boys High Jump Intermediate
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Deegan, James          Leighland Christ         1.50m  
     1.50 
       XX 
 
Event 40  Boys 200 metres Intermediate
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Bott, Luke             Leighland Christ         25.20  
  2       Reeve, Sam             Leighland Christ         26.28  
 
Event 41  Girls Javelin Throw 400g Junior
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1       Berne, Maddie          Burnie Gold             19.17m  
      FOUL  19.17m  16.42m           
  2       Coulson, Evelyn        Leighland Christ        11.07m  
      9.63m  11.07m  9.52m           
 
Event 45  Boys 4x200 metres Relay Junior
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Burnie High School - Red  'A'                       1:48.44  
     1) King, Curtis                    2) Batt, Stuart                   
     3) Willcox, Andrew                 4) Cobbing, Zac                   
  2 Leighland Christian School  'A'                     2:09.00  
     1) Reyanga, Toby                   2) Coulson, Ricky                 
     3) Curtis, Tom                     4) du Plessis, Dewann             
 
Event 46  Girls 4x200 metres Relay Junior
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Burnie High School - Gold  'A'                      2:01.72  
     1) Gaby, Grace                     2) Berne, Maddie                  
     3) Liston, Shannon                 4) McCarthy, Bonnie               
  2 Leighland Christian School  'A'                     2:40.10  
     1) Gane, Penni                     2) Keep, Maddie                   
     3) Bushell, Rachel                 4) Deegan, Alexandra              
 
Event 47  Boys 4x250 metres Relay Sweedish Intermediate
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Leighland Christian School  'A'                     2:20.48  
     1)                                 2) Bott, Luke